Aktualności

grants3 eea grants eea grants Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego Akademia Muzyczna w Katowicach Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Rewitalizacja zabytkowego obiektu

Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach

W ramach projektu została wydana publikacja –pt. album pod nazwą „Nowa polifonia sztuki i historii”, opracowana przez prof. dr hab. Ewę Chojecką i poświęcona historii zabytkowego budynku Akademii Muzycznej w Katowicach, w szczególności Auli im. Bolesława Szabelskiego. Opracowanie skupia się głównie na dekoracjach malarskich, zdobiących dawną salę posiedzeń Sejmu Śląskiego, odkrywanych na nowo podczas kompleksowych prac konserwatorskich. Publikacja zawiera szczegółowy opis i wyjaśnienie symboli odtwarzanych zdobień i polichromii, które zostały wykonane między rokiem 1904 a1907 przez wrocławskiego malarza i architekta Emila Noellnera.

 

Zapraszamy do lektury publikacji

 

eog am aula album

„Rewitalizacja zabytkowego obiektu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach”


Projekt jest współfinansowany w ramach Programu „Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego”
Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, oraz środków krajowych.
www.eeagrants.org

 

 

grants1grants1grants1

grants2grants2

Kontakt

(tematyka związana z projektem)


tel. +48 32 77 92 119
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Biuro projektu

Akademia Muzyczna w Katowicach
ul. Zacisze 3, 40-025 Katowice (pokój nr 3)